Projektas AUGU, kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė, tapo pirmuoju Mažeikių ne pelno organizacijos Lauko biuras aplinkosauginiu projektu. Šia iniciatyva siekėme:
– Geriau pažinti Mažeikių regiono auditorijos poreikius aplinkosaugos temoje (apklausa);
– Susikurti Lauko biuro komunikacijos įrankį, kuriame galėtume diskutuoti ne tik organizacijos, bet ir aplinkosaugos temomis (www.laukobiuras.lt);
– Iš atliktos apklausos paruošti 5 apžvalginius straipsnius gyventojams aktualiausiomis ir jų įvardintomis temomis;
– Pateikti rekomendacijas, kurios padėtų saugo gamtą.

Skelbdami apklausą net nesitikėjome, kad ji truks taip trumpai. Per kelias dienas pasiekėme išsikeltą tyrimo imtį (100 respondentų iš miesto ir raj.). Su labiausiai akcentuotomis temomis galima susipažinti mūsų apžvalgoje: NUORODA , o su pačiais straipsniais šio pranešimo apačioje.

Džiaugiamės, kad projektas AUGU mus suartino ne tik su Mažeikių krašto žmonėmis, kuriems labai rūpi jų gyvenama aplinka, bet ir su įvairių sričių darbuotojais, kurie kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, norint prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo. Šio projekto metu mums teko bendrauti su įvairių įmonių ir savivaldybės struktūrų padaliniais, kurie mielai sutiko padėti, ieškant atsakymų į Mažeikių r. savivaldybės gyventojų užduotus ir aktualiausius klausimus. Su temomis virtusiais straipsniais galite susipažinti žemiau spaudžiant ant pasirinkto paveikslėlio:

Buitinių atliekų rūšiavimas

Kaip, kas ir kodėl rūšiuojama. Kai kurie mietai ir patarimai..

Šunų ekskrementai

Turi augintinį? Gyveni Mažeikiuose? Skaitei taisykles?

Viešasis transportas

Puikus Mažeikių pavyzdys ne tik mažoms, bet ir didelėms Lietuvos savivaldybėms. Patarimas norint ir toliau važinėti nemokamai..

Sodininkystė ir žalias transportas

Sodininkų oazė Kurmaičiuose – kaip į ten patekti saugiai..

Stambiagabaritės atliekos

Pavasarinė padangų žvejyba parke arba kaip nemokamai išsivežti seną skalbimo mašiną..

Mažeikių rudens šventė

Apie organizaciją Lauko biuras ir projektą AUGU dalinomės įspūdžiais ir Mažeikių rudens šventėje, kurioje diskutavome su užsukusiais svečiais apie Mažeikius, laisvalaikį, aplinkosaugą ir gyvenimą čia. Dalinomės ir mūsų rankų gamybos popieriumi su sėklomis, kuris kvietė ne tik pasodinti, bet ir užsukti į mūsų naujai sukurtą puslapį www.laukobiuras.lt

Nors projektas AUGU ir baigtas, bet jis tikrai paliko daug neišgvildentų ir neišaugintų sėklų. Iš savo pusės pasiūlėme pagalbą Mažeikių miesto seniūnijai, su kuria ateityje imsimės įvairių iniciatyvų, kad Mažeikiai būtų dar žalesni. Taip pat sulaukėme iš gyventojų klausimų, kurie nors ir nebuvo labai populiarūs, bet yra labai svarbūs mūsų kraštui, kaip pvz.: naujų rekreacinių zonų kūrimas, kelių kokybė ir pan.

Kalbantis su įvairiais žmonėmis sulaukėme dažniausiai pasikartojančio prašymo: „būkite sąmoningi“. Prie to prisidedame ir mes:

– Negrūsk, jei nelenda;
– Nemesk, jei neskirta;
– Surink, jei tavo;
– Saugok gamtą!

Projektas „AUGU“:
Finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė
Įgyvendina Lauko biuras
Kalba Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras